Hakkımızda

Üstün Dokuma Tekstil Sanayi

Üstün Tekstil Mehmet Üstün tarafından 1958 senesinde kuruldu. Başlangıcından itibaren ipekli kumaş dokumasıyla uğraşan firma 1960’lı senelerin ortalarına doğru ipekli kumaşlardan kese imal etmeye başladı. O yıllarda kese iki şekilde kullanılmaktaydı. Hamamlarda keçi kılı ve yün karışımından elde edilen kalın kumaş benzeri ( Yörük Çadırlarının kumaşı gibi) bir malzeme ile dokunan (tellak, natır) keseleri veya evlerde, ipek parça kumaşlardan yapılan ve kesenin ilham kaynağı olan basit eldivenler şeklindeydi.

Bükümlü ipek ve floş kumaşların tekniğini ve özelliklerini iyi bilen Mehmet bey piyasada olumlu karşılanan kese konseptine, 1967 senesinde seri üretim olarak kelebek keseleri markasıyla ağırlık verdi. Geriden gelen jenerasyonun, yani iki oğulun işlere hakim olmasıyla büyüyen Üstün tekstil’de, baba Mehmet bey 1980 senesinde kendisini emekliye ayırdı. Sıtkı Üstün, baba yadigârı Üstün tekstilin geleneklerini bozmadan modern markalara ve yeniliklere imza atmaya bu güne kadar devam etti.

1985 senesinde Amerika Birleşik devletleriyle başlayan ihracat serisini Orta Doğu ülkeleri, Rusya, Japonya, Avustralya ve Avrupa ülkeleriyle devam ettiren Üstün tekstil yeni KONSEPT markalarıyla Avrupa ve Amerika pazarından daha fazla pay alabilmek için çalışmalarını farklı bir noktada sürdürüyor.
2012 yılında Üstün Dokuma Çözgü Tekstil Kozmetik İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti. Kurumsal Firma olarak devamlılığını sürdürmektedir. Modern Markaları Beauty Glove, Silky Touch, Dualpeeling, Baby FunTime gibi bir çok marka tescilleri ile dünya piyasasına hızla ve güvenle girmektedir. Her markanın kendine ait özel tasarımı ve faydalı modelleri ile koruma altına alınmış olması, banyo kesesi imalatında kalitesi ile güven veren ve taklitlerinden uzak bir şekilde üretime devam etmektedir.
Üstün Dokuma, kese konseptinin olmazsa olmazlarına dokunulmadan daha farklı kumaş kalınlıkları ve dizayn yeniliklerini ile Beauty Glove markasında özel doku ve kişiye özel renk tasarımı ile ürün yelpazesini genişletmiştir.
Silky Touch markalı ürününde sıra dışı tasarımı, el şeklinde olan modeli ile tüm bildiklerinizi unutturuyor.
Dualpeeling Markası tamamen özel üretimilmiş olup sizlere tek üründe Kese + Sabunluk olarak imal edilmektedir. Dualpeeling Markası Faydalı Model ve Tasarım Patenti ile koruma altına alınmış olup siz değerli tüketicilerimizin olmazsa olmazı haline gelmiştir.
Baby FunTime Markasında bebeklerimizi ve çocuklarımızın hassas ciltlerinide unutmayan Üstün Dokuma, Türkiye’de üretimi olmayan ve tasarımları tescil edilmiş %100 pamuk ürününden imal edilen sabunlukları ile üretime devam etmektedir.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için hızla gelişiyor ve çabalıyoruz.

Saygılarımızla,

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.